Strona głównaAktualnościZbliża się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zbliża się 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ruszyły przygotowania do 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Na całym świecie w drugą niedzielę stycznia 2015 tj. dnia 11 stycznia, roku zagra największa Orkiestra Świata. Temat najbliższego finału brzmi następująco:  „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Wiele miast i gmin w sudeckim rejonie przygotowuje się do tego wydarzenia oraz zaprasza do udziału wszystkich wolontariuszy.

Tradycyjnie już Dom Kultury w Lubawce organizuje sztab Finału. Osoby zainteresowane współpracą proszone są o zgłaszanie się do Domu Kultury w Lubawce lub o kontakt telefoniczny po nr 075 74 11 929. Fanty, upominki i gadżety na licytację przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 19.00.

Także boguszowski Sztab WOŚP wznawia swoją działalność. Do grona darczyńców Boguszowskiego Sztabu WOŚP dołączyły już pierwsze osoby oraz instytucje: m.in. Agencja Reklamowa BOGLER (Wałbrzych), Magda Roman oraz Sylwia Rytter – Studio Fryzjerskie Patra (Wałbrzych), czy Firma Kinderplaneta z Wałbrzycha. Wszelkie aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej sztabu.

23_-_pasek_7_-_podglad

Możecie także zostać wolontariuszami  sztabu, który już działa w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Osoby, które chcą kwestować mogą kontaktować się z nami pisząc maila na adres joanna@wok.walbrzych.pl. Należy zapoznać się z regulaminem wolontariusza oraz dołączyć wypełnioną ankietę wraz ze zdjęciem, najlepiej w formacie jpg min. 800×800 pikseli. Można oczywiście zarejestrować się osobiście, w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w Starej Kopalni, ul. Wysockiego 29 (budynek nr 1) – 9 listopada w godz. 14 – 19 oraz od 12 listopada w godz. 8 – 18 (od poniedziałku do piątku).  Do WOK można przynosić można także przedmioty, które będą licytowane podczas finału WOŚP.

W Dzierżoniowie już zakończono rekrutację, zbierając grono 200 wolontariuszy i uzyskując miejsce dla 40 kolejnych. Jednocześnie utworzono na facebook.pl specjalne wydarzenie, do którego może dołączyć każdy. Można także zapisywać się do sztabu w Jeleniej Górze położonego przy ul. Osiedle Robotnicze 47A w pokoju nr 10 od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 15:30 do 19:00.

10604537_1144417715581691_4850652484002639003_o

Rekrutacja odbywa się również w Ząbkowicach Śląskich. Podobnie jak przed rokiem ząbkowicki sztab otrzymał zgodę na organizację dodatkowych imprez zamkniętych. Przed rokiem taki przedsmak miał miejsce dzień przed wielkim finałem w hali Słonecznej. – W tym roku będzie podobnie. Ponadto na 23. finał postanowiliśmy uaktywnić wszystkie szkoły z terenu gminy do zrobienia tzw. mini finałów (impreza zamknięta) na terenie ich placówek, czyli koncertów, pokazów tańca, dyskotek itp., gdzie również będą zbierane pieniążki. Mini finały mogą odbywać się od 15 grudnia do 10 stycznia włącznie – tłumaczy Piotr Warzocha. Szef ząbkowickiego sztabu zapowiada, iż kolejny finał będzie jeszcze bogatszy w atrakcje niż przed rokiem. Wszelkie informacje znaleźć można na stronie ząbkowickiego sztabu.

coverphoto

Również Bardo, Głuszyca, Kamienna Góra, Bielawa, Kłodzko, Nowa Ruda, Bogatynia, Duszniki Zdrój, Radków, Strzegom, Świdnica i inne miejscowości posiadają swoje sztaby. Na stronie głównej WOŚP znaleźć można pełną listę wraz z informacjami kontaktowymi. W województwie dolnośląskim jest ich równa setka. Wszystkie liczą na pobicie własnych rekordów z ubiegłych lat.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl