Strona głównaAktualności206 nowych mieszkań komunalnych w Wałbrzychu przydzielonych

206 nowych mieszkań komunalnych w Wałbrzychu przydzielonych

Społeczna Komisja Mieszkaniowa zakończyła rozpatrywanie wniosków mieszkańców Wałbrzycha o nowe mieszkania komunalne. Dzisiaj na stronie Urzędu Miasta pojawiły się nazwiska osób, które otrzymają we wrześniu klucze do nowych mieszkań.


Do Komisji wpłynęło 674 wnioski z czego 334 przeszły wstępną kwalifikację. Wybrano 206 osób z największą ilością punktów, wg podziału na mieszkania 1,2 i 3 pokojowe.

Zasady i kryteria przyznawania mieszkań określa uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha. Z kolei zarządzenie Prezydenta Wałbrzycha określa sposób realizacji wniosków o przydział mieszkań. Preferowane były trzy grupy mieszkańców, młodzi wychowujący dzieci, osoby starsze od lat zamieszkałe w Wałbrzychu, a także niepełnosprawni. Wszystkie osoby starające się o nowe mieszkanie nie mogły mieć zaległości czynszowych.

85 mieszkań otrzymają ludzie młodzi wychowujący dzieci , 88 mieszkań trafi do osób starszych a 33 mieszkania trafią do osób niepełnosprawnych.

Pierwsi lokatorzy otrzymają klucze do mieszkań na ul. Staszica i Jana Pawła II we wrześniu. W kolejnym etapie osoby, które zamieszkają w budynkach na ul.Wiejskiej.

– Warto podkreślić ,że 88 mieszkań które zdadzą osoby starsze, po sprawdzeniu, zostaną przekazane kolejnym mieszkańcom Wałbrzycha – podkreślała Jolanta Pabisz, kierownik Biura Lokalowego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Na realizację budowy nowych mieszkań komunalnych pn. Nasz Nowy Dom, miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 10 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl