Strona głównaAktualności2. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój świętem biegaczy górskich

2. Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój świętem biegaczy górskich

W dniu 24 maja 2015 r. setki biegaczy z całej Europy zjadą się aby wystartować w 2. Półmaratonie Górskim Jedlina-Zdrój. Po znakomitym debiucie organizacyjnym w roku 2014 i uzyskaniu miana najlepszego półmaratonu górskiego w Polsce, organizatorzy stanęli przed nie lada wyzwaniem – nie tylko ten tytuł utrzymać ale i zaskoczyć gości nowymi pomysłami.

Druga edycja Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony biegaczy. Przygotowane przez organizatorów 500 miejsc startowych znalazło swoich chętnych w kilkadziesiąt godzin od uruchomienia zapisów, pomimo tego że odbyły się już na początku tego roku.

Poza zawodnikami z Polski na liście startowej znaleźli się też przedstawiciele z Czech, Niemiec a nawet Francji i Norwegii. Wśród naszych rodaków na liście startowej są ubiegłoroczni liderzy Ligii Biegów Górskich: Robert Faron, Piotr Koń i Jan Wąsowicz. Wśród kobiet jedną z bardziej utytułowanych zawodniczek jest Agnieszka Łęcka, trenująca w zespole Piotra Hercoga, zwycięzcy 1. Edycji Półmaratonu. Te znane nazwiska udowadniają, że jedlińska impreza jest naprawdę atrakcyjna ale tak naprawdę to najważniejszy jest udział całej rzeszy biegaczy górskich, którzy cenią sobie piękno tego dolnośląskiego miasta i urok okolicznych gór.

półmaraton_górski

To góry właśnie są magnesem przyciągającym chętnych. Liczne podbiegi, leśne drogi, a do tego ruiny zamku i oczywiście najdłuższy tunel kolejowy w Polsce – trasa ma wiele atrakcji, jej łączna długość to 24 km i w sumie ponad 700 m przewyższeń.

Miasteczko biegowe, miejsce startu i mety, będzie zlokalizowane w kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Zawodnicy będą tutaj mogli skorzystać z przygotowanego zaplecza sanitarnego, strefy odświeżania po biegu i zapewnionych masaży dla najbardziej zmęczonych.

Każdy kto bieg ukończy zostanie również nagrodzony. Na wszystkich czekają medale, nagrody w konkursach a dla najlepszych statuetki wręczane na podium.

Zapraszamy wszystkich chętnych do kibicowania na trasie i mecie zawodów i odwiedzenia Jedliny-Zdroju aby poznać jej atrakcyjne oblicze.

półmaraton_plakat

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl