Strona głównaAktualności10 Different Point of View – Festiwalowe kina plenerowe

10 Different Point of View – Festiwalowe kina plenerowe

Fundacja Inicjatywa BŚlężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Agencja Reklamowa GEOSPACE zapraszają na kino plenerowe, które odbędzie się w ramach 10 edycji festiwalu Different Point of View:

10 Different Point of View – Festiwalowe kina plenerowe

Gdzie: Kalno – Agencja Reklamowa GEOSPACE
Data: 31 sierpnia 2018
Czas: 20:30-22:30
Wstęp: bezpłatny

Gdzie: Żarów – Park Miejski
Data: 1 września 2018
Czas: 20:30-22:30
Wstęp: bezpłatny

Gdzie: Sobótka – Park Górka
Data: 8 września 2018
Czas: 20:30-22:30
Wstęp: bezpłatny

Tegoroczna edycja festiwalu filmowego Different Point of View, składa się z 3 plenerowych odsłon filmowych, które odbędą się: 31 sierpnia w Kalnie, 1 września w Żarowie oraz 8 września w Sobótce! Poza projekcjami pod chmurką, Fundacja Inicjatywa BAgencja Reklamowa GEOSPACE oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, zapraszają na kilka wydarzeń towarzyszących o których można przeczytać na stronie: http://inicjatywab.pl/dpovedycja10/ oraz w przyszłych wydarzeniach na Facebooku!

#Repertuar 10 edycji festiwalu filmowego Different Point of View, wspierany jest przez Studio Munka – Munk Studio – Stowarzyszenie Filmowców PolskichEtiuda&Anima oraz Polska Animacja W ramach plenerowych pokazów filmowych wyświetlimy 12 znakomitych produkcji:

#KALNO – Agencja Reklamowa GEOSPACE – 31 SIERPNIA
➡ Chryzantemy – reż. Magdalena Zambrzycka – Polska 2015 – 30’
Historia czterech miesięcy z życia Kingi, absolwentki polonistyki, która po ukończeniu studiów wraca do domu i chce zacząć pracę. Okazuje się, że ani zdobycie pracy, ani życie pod jednym dachem z rodzicami nie są proste. Do tego dochodzi sprawa rodzinnego długu, który początkowo śmieszny w oczach Kingi, staje się dla wszystkich dużym problemem.

➡ 400 Toreb – reż. Fernanda Valadez – Meksyk 2014 – 18’
Bezpretensjonalne humanistyczne przesłanie. Film ukazuje problemy społeczne mieszkańców biednego kraju, którzy ryzykując wszystko wyruszają w poszukiwaniu lepszego życia. Atmosferę opowieści podkreśla sugestywna ścieżka dźwiękowa.

➡ Przed świtem – Łukasz Borowski – Polska 2016 – 30’
Historia nastoletniego stylisty fryzur o androgynicznej urodzie, który wraz ze swoim ojcem, byłym zapaśnikiem, przemierza bezdroża albańskich gór. Skazani na siebie muszą razem stawić czoła niebezpieczeństwu, żeby w końcu się odnaleźć. „Przed świtem” jest intymnym portretem relacji między ojcem i synem, hołdem bezwarunkowej miłości pomimo tak wielu różnic.

➡ Trzy rozmowy o życiu – reż. Julia Staniszewska – Polska 2016 – 30’
Trudna i bolesna rozmowa matki i córki. Matka – lekarka, wierząca i praktykująca katoliczka. Córka – agnostyczka, jej dzieci przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Matka kocha swoje wnuki, ale nie akceptuje tej metody. Córka marzy, że matka zmieni swoje przekonania. Matka jest rozdarta między miłością do córki i wnuków a dogmatami kościoła. Chciałaby, żeby córka spróbowała ją zrozumieć. Film próbuje zrozumieć je obie.

#ŻARÓW – PARK MIEJSKI – 1 WRZEŚNIA
➡ Męczeństwo Mariana – reż. Adrian Panek – Polska 2006 – 30’
To ironiczna historia młodego, bezrobotnego katechety, który wyjeżdża z dużego miasta na prowincję, żeby podjąć pracę w szkole. Ta ucieczka ma odmienić jego nieudane życie. Niestety, na miejscu zostaje oskarżony o molestowanie dzieci, a próbując się bronić staje przed wyborem, którego się nie spodziewał. Rzeczywistość wokół niego nabiera cech groteski i absurdu. Z opresji może go uratować tylko jedna rzecz. Scenariusz inspirowany „Pamiętnikiem wiejskiego proboszcza” G. Bernanosa.

➡ F 63.9 – reż. Jarosław Sztandera – Polska 2017 – 29’
Drżenie rąk, zaczerwienienie, potliwość, natręctwo myśli, skrajne stany emocjonalne – od euforii po rozpacz – i kompletnie irracjonalne zachowanie, to według naukowców objawy wydzielania się tzw. hormonu miłości. Czy zakochaniem można manipulować? Młoda reżyserka postanawia to sprawdzić. Namawia chłopaka, by rozkochał w sobie dziewczynę, tylko i wyłącznie na potrzeby jej filmowego eksperymentu.

➡ Księżniczka i mur – reż. Małgorzata Kozera – Polska 2012 – 30’
„Najbardziej to bym chciała pracować w takim… gdzie kobiety chodzą w sukienkach modnych. Bym chciała być aktorką. I bym chciała być śliczna, i żeby mnie kochali wszyscy chłopacy, i żeby wszyscy ludzie mnie znali.” – zwierza się Kasia. Ma 6 lat, bogatą wyobraźnię, mnóstwo energii, marzeń i planów. Uważnie obserwuje świat wokół siebie i nie jest naiwna. Kameralny portret dziewczynki i rzeczywistości, w której dorasta.

➡ Ze wsi Grunwald – Artur Wierzbicki – 2014 – 30’
Portret mieszkańców niewielkiej, ale naznaczonej wielką historią miejscowości Grunwald. To znane miejsce, jest teraz biedną wsią przesiąkniętą marazmem i stagnacją. Monotonia życia mieszkańców Grunwaldu jest przerywana raz w roku, podczas obchodów rocznicy zwycięstwa w bitwie z 1410 roku. Ten czas pozwala zapomnieć o kłopotach codzienności, daje szansę na skromny zarobek, a obietnice przyjeżdżających polityków oraz zainteresowanie mediów dają nadzieję na rozwój tej historycznej miejscowości.

#SOBÓTKA – PARK GÓRKA – 8 WRZEŚNIA
➡ Pod Sutannami – reż. Michel Zarazir – Liban 2015 – 19’45”
Celne, satyryczne spojrzenie na rzeczywistość zakonną i karykaturalne ujęcie kilku wątków w jednej krótkiej, absurdalnej sytuacji.

➡ Punkt wyjścia – reż. Michał Szcześniak – Polska 2014 – 30’
Aneta „zbuntowała się całkowicie” w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, dlatego namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie. Anetę czeka próba, w której pomoże jej pani Helena.

➡ P*DZIO – reż. Martin Bautista – Meksyk 2015 – 18’
Jest to opowieść Arturo, historia o dojrzewaniu chłopca, który stara się odnaleźć i zaakceptować swoją tożsamość płciową. Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku Zacatecas w latach 90-tych i opowiada o stygmatyzacji społeczności homoseksualnej w czasie kryzysu związanego z HIV.

➡ Obcy na mojej kanapie – Grzegorz Brzozowski – Polska 2017 – 30’
Internetowy portal gościnności sprawia, że obcy lądują w domach Polaków. Heavymetalowiec – w mieszkaniu emeryta, student medycyny u motocyklistki, Wietnamczyk u młodej matki, szwajcarski szermierz u konserwatywnych sióstr. Czego szukają w spotkaniu z nieznajomymi? Czy jedna noc wystarczy, aby wypełnić pustkę w czyimś życiu – czy uczyni ją jeszcze dotkliwszą?

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie festiwalu: http://inicjatywab.pl/dpovedycja10/

Organizatorem festiwalu są: Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Wsparcie organizacyjne oraz druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Wsparcie programowe: Studio Munka – Munk Studio – Stowarzyszenie Filmowców PolskichEtiuda&AnimaPolska AnimacjaDolnośląska Szkoła WyższaDariusz mizidar MiziarskiTJfilmsPatryk ScelinaKooperatywa124HOPPY LAB Browar RzemieślniczyBadass BBQ

źródło: https://www.facebook.com/events/2155292881388633/

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl