Strona głównaAktualności1 Festiwal Marii Czubaszek zakończony (FOTO)

1 Festiwal Marii Czubaszek zakończony (FOTO)

1 Festiwal Marii Czubaszek w Polanicy Zdroju za nami. Pogoda oraz publiczność podczas wszystkich wydarzeń dopisały.  Podczas trzech dni festiwalu mieliśmy okazję posłuchać i doświadczyć dobrego humoru Marii Czubaszek, Artura Andrusa, Andrzeja Poniedzielskiego, Kabaretu HRABI i 7 minut PO. 

Piątkowy dancing w Muszli Koncertowej trwał do późnego wieczora przy parach rozgrzanych zabawą taneczną. Również goście radiowej Trójki, Kabaretonu i Gali uczestniczyli w wydarzeniach do późnych godzin nocnych.

Barwne, jazzowo-teatralne dźwięki towarzyszyły występom Doroty Miśkiewicz i Katarzyny Groniec. Finał Gali wyśpiewała dama polskiego jazzu Ewa Bem. Był także czas na autografy Pani Marii podczas sobotniego Nordic Walking. Odbyły się również wykłady Hirka Wrony i R. Dziurdzikowskiej. Festiwal zakończył w niedzielę Krakowski Salon Poezji , podczas którego Maria Czubaszek i Artur Andrus prezentowali autorską twórczość.

Podczas festiwalu przeprowadzono również aukcję charytatywną na rzecz dzieci niepełnosprawnych z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Piszkowicach. Z otrzymanych przez artystów przedmiotów zebrano łącznie 2140 zł. Na powyższy cel przekazano również kwotę 220 zł za sprzedaż książek A. Poniedzielskiego.

Fot. T. Gola

Udostępnij:
Oceń ten artykuł

kontakt@terazsudety.pl